Haber

CHP Kayserili kadınlar evleri gezdi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Konut ziyaretlerinde broşür dağıtıp bilgi veren Cumhuriyet Halk Partili hanımlar, aile destek sigortasının öneminden bahsetti.

Kayseri İl Kadın Kolları Başkanı Mevlüdiye Kayabalı Sunu, kampanyayla ilgili yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU’nun emeğiyle hayata geçirilen ve bir marka haline gelecek olan ‘Aile Ek Yardım Sigortası’nın ne olduğunu başta hanımlarımız olmak üzere vatandaşlarımıza anlatmaya devam ediyoruz. Kadınların ve ailelerinin hayatına artı değer katacak.Güçlü bir sosyal devletin ilk adımı olarak Aile Tamamlayıcı Aile Sigortası Kurumu kurulacak.Sosyal yardımların bütçedeki payı en az iki katına çıkarılacak.Özel kadın, genç, çocuk ve yaşlılara yönelik destek paketleri sunulacaktır.Aile yapısına özgü destek modeli ile hanehalkı yoksulluk sınırının altında kalmayacaktır.Bu proje halkımızın refahını artıracak ve barışı sağlayacaktır. akıl” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarda olduğu dönemde Aile Ek Sigortası’nın ilk 6 ayda devreye gireceğine işaret eden Sunu, “Para kadının hesabına yatırılacak. Ev hanımlığı meslek sayılacak, başvuran sigortalı olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu