Haber

Çocuklar için grip ilaçları ABD eczanelerinde bulmak zorlaştı

YENİ ABD’de birden fazla etkili olan grip salgınları nedeniyle özellikle çocukların kullanımına uygun birçok ilaç tükendi.

Kovid-19, grip ve RSV enfeksiyonları ülke genelinde hızla yayılırken, New York’ta Walgreens ve CVS gibi zincir eczanelerin birçok şubesinde özellikle çocukların kullandığı ağrı kesici ve ateş düşürücü gibi ilaçlar bırakılmadı.

Çocuklarına ilaç almaya gidenler, “Mal yetersizliğinden dolayı bazı ürünler temin edilemiyor.” ile buluştu.

Artan talep ve çeşitli tedarik zorlukları

CVS’den yapılan yazılı açıklamada, alınabilecek ağrı kesici sayısının 2 ile sonlandırıldığı belirtildi.

Walgreens, “Artan talep ve çeşitli tedarik zorlukları nedeniyle reçetesiz satılan pediatrik ateş düşürücü ürünler ülke genelinde kısıtlanıyor” dedi. açıklama yaptı.

Amerikan Sağlık Eczacıları Derneği, ülkedeki en yaygın grip ilacı olan antibiyotik amoksisilin, augmentin ve Tamiflu ile akciğerlerdeki hava yollarını açmak için kullanılan albuterol eksikliği olduğunu doğruladı.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), grip salgınlarının en çok Virginia, Alabama, Güney Carolina ve Tennessee eyaletlerinde yaygın olduğunu bildirdi. bir rehber yayınladı.

CDC’ye göre, solunum virüsü aktivitesi eyaletlerin yarısından fazlasında çok yüksek seviyelere ulaştı ve geçen hafta ülkedeki RSV virüsü için yaklaşık 5 testten 1’i pozitif çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu