Haber

Dilek Sabancı Müslüman turisti küçümsedi! skandal sözler

Sabancı ailesinin gelini İş Sabancı, Instagram hesabında İslam’ı uygulayanlara hakaret içeren bir paylaşım yaptı. Sosyal medyayı aktif kullanan sosyetik, ülkemize gelen turistlere yöneliktir. Sabancı,Yıllar önce Roma’da yaşayan bir İtalyan arkadaşının şehirdeki turist kalabalığından şikayet ettiğini ve buna çok şaşırdığını söylüyor. Şimdi bizim İstanbul da aynı durumda.sözlerini sarf etti.

MÜSLÜMAN TURİSTLERİ ALEVLENDİRME CESURUNDA!

Sabancı’nın skandal paylaşımı şöyle:

“Yıllar önce İtalyan bir arkadaşım yaşadığı şehir olan Roma’daki turist sayısından şikayetçiydi. Evimizin önü sokaklar turist dolu şehrimizi işgal etmişler diyormuş. bize yer kalmadı… Dedim ki buralar şımarık, turistler güzel, döviz bırakmak güzel… Şimdi İstanbul’umuz aynı… Bu durumda… Nişantaşı, Bebek, sokaklar, kafeler, kimse Türkçe bilmiyor… hepsi siyah giyinmiş.”VATANDAŞLARIN TEPKİLERİ GERİ DÖNDÜ

Nefret dolu ve ırkçı sözlerine sosyal medya tepki gösterdi. Bunun üzerine paniğe kapılan İşk Sabancı, paylaşımını alelacele silmek zorunda kaldı.

“CEHALETİNİZ VE DİNİNİZ ÇOK FAZLA OLMAYA BAŞLADI”

Arzu Sabancı’nın sözleriyle Müslüman turistleri hedef alan ve ” Simsiyah giysilerle kaplı“” ifadesini kullanarak saygısızlık”Ve ” İslamofobiolarak yorumlandı “.

Sosyal medya kullanıcılarının Arzu Sabancı’ya yansımaları ise şöyle:

-Bu tiplerin tek pişmanlığı o turistlerin Müslüman olması.

-Turist siyah ve beyaz değildir, ancak fikirleriniz ve fikirleriniz vardır. Çok siyahi, ırkçı ve ön yargılısın.

-Cahilliğiniz ve din düşmanlığınız had safhaya ulaştı.

Müslüman nefretini de kusmalıdır!

-Sorunun turistte olduğunu düşünmüyorum… Bilinçaltında ifade edilen ışıltılı siyah elbise… Tesettür demedim, kapalı demedim, siyah demedi, siyah demedi, ne yaptı? “siyah” demek

– Vay canına, hanımefendi, vatanını sevmeyen insanlardan.

-Sabancı ülkesine gelen yabancılar

-Turist derken kimi kastettiği sanırım anlaşıldı!

KAYNAK: SABAH

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu