Haber

Japonya’da Yoğun Kar ve Şiddetli Fırtına Uyarısı Verildi

TOKYO, 1 Şubat (Xinhua) — Japonya Meteoroloji Servisi (JMA), önemli ölçüde dengesiz atmosfer koşulları nedeniyle ülkenin kuzey bölgelerinde Çarşamba akşamından Perşembe akşamına kadar aşırı kuvvetli rüzgarlar ve kar yağışı beklendiği konusunda uyardı.

JMA, bölgelerin bu sert hava koşullarından en çok kuzeydoğu Japonya ve ülkenin en kuzeyindeki Hokkaido eyaletinde etkilenmesini bekliyor.

JMA, Japonya Denizi üzerinde gelişen alçak basınç sisteminin kuvvetli rüzgar ve kar yağışlarına neden olduğunu ve sistemin hızla gelişeceğini ve alçak basınç sistemiyle karşılaşan sıcak ve nemli havanın oldukça değişken atmosfer koşullarına neden olacağını belirtti.

Meteoroloji yetkilileri, yoğun kar yağışı, kuvvetli rüzgarın neden olduğu kar fırtınası ve kıyı kesimlerde dev dalgaların görülebileceği bu olumsuz hava koşullarının özellikle Japonya Denizi kıyıları ve Türkiye’de daha şiddetli hissedileceğini söyledi. kuzeydoğu Tohoku bölgesi ve Hokkaido’nun bazı kısımları.

JMA ayrıca kıyı bölgelerinde 9 metreye varan dev dalgaların görüleceğini iddia etti.

Yetkililer, etkilenen bölgelerdeki insanları, trafiği bozan donmuş, buzlu yollar ve kar toplayıcıları, görüşü etkileyen türler, yıldırım çarpması ve kasırga gibi olası hava olaylarına karşı tetikte olmaları konusunda uyardı.

Sürücüleri olası trafik kesintileri konusunda uyaran yetkililer, ulusal karayolları da dahil olmak üzere gereksiz olmadıkça seyahat etmemeye çağırdı.

gazipasaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu