Haber

Meksika Savunma Bakanlığı, Proteo anısına bir video paylaştı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 10 ilimizde büyük yıkıma neden olan 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Deprem felaketinin ardından dünyanın dört bir yanından arama kurtarma ekipleri bölgeye gelerek kurtarma çalışmalarına katıldı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından arama kurtarma çalışmalarına katılmak için Meksika’dan gelen grubun köpeği Proteo, sosyal medyanın gündemine oturdu.

enkaz altında kaldı

Meksika Savunma Bakanlığı’na bağlı ekiplerin arama kurtarma köpeklerinden biri olan ve şehir içi arama kurtarma yapmak üzere yetiştirilen Proteo, Türkiye’deki görevi sırasında hayatını kaybetti.

“Görevini tamamladın, Proteo”

Hem Meksika’da hem de Türkiye’de halkın sevgisini kazanan Proteo’nun ardından Meksika Savunma Bakanlığı, köpeğin eski görüntülerinden oluşan bir derleme yayınladı. “Çok teşekkür ederim şampiyon! Görevini tamamladın, Proteo.”yaptığı açıklamayla paylaştı.

Haber vermeden Türkiye’de çalışan Meksikalı gruplar dün itibariyle ülkelerine döndüler ve Proteo için havalimanında tören düzenlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu