Haber

Türkiye’den İsveç kararı! Lider Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu.

TÜRKİYE’DEN İSVEÇ’E VETO: NATO’DAN TAKVİYE BEKLEMEYİN

Önder Erdoğan, İsveç’te Kuran’ın yakılmasıyla ilgili çok sert sözler söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘NATO için bizden destek beklemeyin’dedim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı;

Hiç kimse Müslümanların kutsallarına veya diğer din ve inançlara hakaret etme özgürlüğüne sahip değildir. İsveç’teki tatsız davranış, başta Müslümanlar olmak üzere insanların temel hak ve özgürlüklerine saygı duyan herkese hakarettir.

‘BİZDEN BÖYLE BİR DESTEK BEKLEMEYİN’

Ülkemizin büyükelçiliği önünde böyle bir rezalete sebep olanların artık NATO üyelik başvurularında bizden onay bekleyemeyeceği açıktır. Merak etme. Her yerde terör örgütleri dolaşacak ve NATO’ya katılmak için bizden takviye bekleyeceksiniz; öyle bir şey yok. Bizden böyle bir ek beklemeyin.

ÇAPRAZ ARITIK YAKARAK KURAN ASLA ZARAR GÖRMEZ

Haçlı Seferlerinden bu yana Avrupa’da İslam kavramı ile Türk kavramının eş tutulduğunu biliyoruz ve bundan millet olarak gurur duyuyoruz. Rabbimiz’in koruması altındaki Kuran, bir Haçlı kalıntısının nüshasını yakmasıyla asla zayi olmaz.

Terör örgütü mensupları, İslam düşmanları bu kadar seviyorsa vatan savunmasını kendilerine havale etmelerini tavsiye ederiz.

detaylar geliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu