Haber

Murat Bakan mesajları paylaştı: CHP’nin İmamoğlu afişleri polislere toplatılacak, karar bekleniyor

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, partisinin Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı davayla ilgili İstanbul’da astığı ‘Fos çıktı’ afişlerinin toplatılması için yargıya ‘talimat’ verildiğini öne sürdü.

Bir polisin kendisine gönderdiği WhatsApp yazışmalarını Twitter’dan yayınlayan Bakan, İstanbul Vilayet Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’a seslendi: “Az önce polis kardeşlerimiz CHP İstanbul İl Bşk. hazırladığı afişler ile ilgili bu yazışmayı gönderdi. ‘Sayın vekilim, biz devletin polisiyiz, AKP’nin polisi değiliz. Bu şartlarda nasıl polislik yapacağız? Talimat ile mahkeme kararı mı alınır, teşkilat rahatsız'” diyorlar.

Murat Bakan, o yazışmayı Twitter’dan yayınladı.

İstanbul Vilayet Emniyet Müdürü (@ZaferAktas3310) bunu açıklamak zorundasın. AKP Vilayet Lideri üzere davranmak istiyorsan üzerindeki üniformayı çıkart. Şayet bu afişlerle ilgili bir toplatma kararı çıkarsa, bu yargıya talimat verilmiş demektir.

Toplatmak istedikleri afişi artık yalnızca İstanbul değil tüm Türkiye görecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Liderimizin (@ekrem_imamoglu) yanındayız. Tezler FOS ÇIKTI #İstanbulYargılanıyor.”

‘FOS ÇIKTI’

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın kentteki bilboardlara astığı afişlerden ilkinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun iptal edilen İstanbul seçimleri için söylediği “Hayatımda bu kadar şaibeli bir seçimi birinci sefer görüyorum” sözleri ve “31 Mart davasındaki bütün sanıklar beraat etti. Bu savlar fos çıktı” ifadeleri yer aldı.

İkinci afişte ise yine Soylu’nun İmamoğlu’na yönelik “Avrupa’ya giderek Türkiye’yi şikayet eden ahmağa söylüyorum” sözleri ile “Ahmak davasındaki tezler da fos çıkacak” deniyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu